Агромаркетинг-2019: ефективні інструменти для покращення агробізнесу

Агромаркетинг-2019: ефективні інструменти для покращення агробізнесу

В рамках IV форуму “Агромаркетинг-2019” представники аграрних компаній розповіли про власний досвід використання маркетингових інструментів для розвитку бізнесу та залучення нових клієнтів.


Форум, що провела компанія "ПроАгро", складався з трьох тематичних панелей. В рамках кожної частини заходу розглядали важливі аспекти маркетингової діяльності агрокомпаній.

Фокусний маркетинг: як побудувати лояльність цільової аудиторії?

Сьогодні лояльність інвесторів, пайщиків, трейдерів та держави необхідна кожному агровиробнику, який хоче утримати свої позиції на ринку. Маркетолог агрохолдингу Agrogeneration Ірина Наконечна поділилась своїм досвідом та навела декілька прикладів ефективних маркетингових рішень для побудови лояльності з усіма типами аудиторії. 

Щоб утримати інвестора, аграрії повинні розробити стратегію, яка підтверджує, що ситуація в країні не впливає на хід роботи підприємства. Для цього агрохолдинг відзняв серію двомовних відеоблогів на своїх полях за участі президента компанії. 

Щоб утримати пайщика, агровиробник повинен турбуватись про нього через різні ЗМІ та шукати різні шляхи для реалізації маркетингових цілей. Оскільки більшість пайовиків похилого віку, діджиталізація не допоможе усунути бар’єр та здобути лояльне ставлення. 

Більшість селян оцінюють тільки те, до чого можуть доторкнутись. Тому ми запровадили свою систему комунікації — вітальні іменні листівки з нагоди дня народження. Таке рішення підвищило довіру та ефективно працює донині,

продовжує Ірина Наконечна, PR-директор Agrogeneration.

Дані методи допомогли компанії налагодити зв’язок та отримати прихильність як інвесторів, так і пайовиків. Успішний маркетолог повинен пам’ятати: найефективніші рішення — це найпростіші!

Овочевий маркетинг: рішення Ніжинського консервного заводу (НКЗ)

Проаналізувавши ринок, компанія впровадила новаторську ідею щодо продажу варених овочів. Сьогодні в Україні існують лише два підприємства, які займаються виготовлення оброблених свіжих овочів за євростандартами. Цільова аудиторія компанії: вегани, або люди, що ведуть здоровий спосіб життя.

Компанія популяризувала свою продукцію через SMM, радіорекламу, на виставках і т.д. Щоб залучити та привабити аудиторію також зняла низку відеороликів приготування їжі, використовуючи свою продукцію, щоб постійно доводити свою необхідність споживачу. 

Від продукту до ідей і цінностей: кейс маркетолога Еліни Кац

Кожен маркетолог повинен пам’ятати, що вчора — це не сьогодні! Тенденції і сприйняття людей змінились. Задовольнити потреби споживача і утримати його увагу — не достатньо. Сьогодні для вдалого маркетингу потрібно орієнтуватись на базові цінності компанії, а також мати візію та стратегію. 

Компанія також повинна:

  • бути у системі Google;
  • відвідувати різні масові виставки та заходи; 
  • публікуватись у виданнях, тематика яких збігається з цільовою аудиторією компанії. 

Успішний маркетолог повинен бути на зв’язку зі своєю аудиторією 24/7 в В2В. Для цього існують програмні рішення: CRM, evecalls, zvonobot, нагадування esputnik.com тощо.

Email-маркетинг — необхідний атрибут для роботи з аудиторією

Щороку все більше компаній починають застосовувати цей інструмент для виконання своїх маркетингових цілей. Чому? Повідомлення ефективніше дозволяють проводити консультації, опитування та отримати необхідні адреси, відгуки тощо. Щоб підвищити продажі, маркетолог повинен вивчити свою аудиторію, щоб визначити її характер та уподобання до того чи іншого продукту. Також компанії повинні знайти інструменти для їх утримання.

Email розсилки та чат-боти в телеграмі, фейсбуці тощо теж відіграють важливу роль, оскільки допомагають налагодити внутрішню комунікацію, отримати контакти клієнтів та підвищити продажі та лояльність.

Як залишитись ефективним в агросфері сьогодні? 5 лайфхаків від Міли Крутченко 

Сьогодні діджитал залишається єдиним медіа каналом, який стабільно розвивається в Україні. Інтернет вже захопив усі ЗМІ. Ключові обличчя агробізнесу — переважно особи від 35 до 54 років — стали ще більш активними юзерами. Наразі головне не охопити всю аудиторію, а знайти тих, що приймають рішення,

розповідає Міла Крутченко, маркетолог Сhief Strategy & Digital Officer компанії razom communications.

Конверсійні інструменти. Щоб максимально точно попасти у відповідну категорію осіб, що працюють в компанії на визначених посадах, маркетологу потрібно розуміти принцип роботи конверсії і налаштувати її для визначення своєї цільової аудиторії.

Існують 4 ефективних інструментів комунікації: Google пошук та Google Partners, соцмережі та Programmatic. Під час налаштувань конверсії обов’язково потрібно враховувати: 

  • період доби для отримання повідомлень;
  • вік та стать аудиторії;
  • гаджети на операційні системи (Android / iOS);
  • географія та радіус в межах міст/сіл;
  • детальний таргетинг: демографічні інтереси, поведінку тощо;

Знайти того, хто відповідальний за прийняття рішення. Тут основну позицію займає бренд товару, а не його характеристика. У більшості агрохолдингів  керівник впливає на вибір бренду, однак організаційними питаннями зазвичай займаються довірені особи. Тут важливо виявити уповноважених осіб: працівників відділу закупівлі, спеціалістів і керівників головних відділів, особистих помічників керівництва тощо. Після цього можна працювати з конкретним типом аудиторії і формувати їхні погляди.

Середньому і малому бізнесу притаманні дещо інші методи впливу. Тут саме керівник — найбільш зацікавлений у розвитку компанії і лише він самостійно приймає найбільш вигідні для нього рішення. Донести унікальну пропозицію — ось ключовий драйвер для спеціалістів малого і середнього бізнесу. Важливо пам’ятати, що для цих агровиробників найважливіше характеристика продукту, а не бренд товару. Це найважливіший аспект роботи з B2B.

DATA — шлях до успіху. Цифрові інструменти без даних не будуть мати суттєвого впливу, оскільки саме вони допомагають прийняти рішення, швидко аналізувати бізнес-процесів, збільшити аудиторію та прогнозувати поведінку користувачів. Також потрібно використовувати додаткові можливості для збору даних, наприклад компанії Київстар, яка надає дані про абонентів, які відвідували конкретні сайти агротематики. 

Процес покупки — це нелінійний шлях до прийняття рішень В2В. У даному сегменті важлива оптимізація від планування до реакції, оскільки шлях споживача до покупки товару хаотичний. 

Omnichannel — можливість отримати синергію від всіх активностей. Навіщо це потрібно? Компанії використовують різні канали, щоб залучити клієнтів: сайти, блоги, акаунти в соціальних мережах. Потенційні покупці відвідують офлайнові торгові точки, використовують мобільні додатки, отримують email-розсилку. Однак часто канали взаємодії виявляються не пов'язані між собою.

Впровадження omnichannel дозволяє зберегти персоніфікований підхід до клієнта та зібрати достовірну базу клієнтів / покупців.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх